O nas
Patronem naszej szkoły jest Władysław Stanisław Reymont. Dlaczego właśnie Wł. St. Reymont? Pierwsi uczniowie naszego Gimnazjum podczas sesji Rady Miejskiej w Tuszynie w 2000 roku tak motywowali wniosek o nadanie szkole imienia Wł. St. Reymonta. "Wybór nie bez powodu padł na Władysława Stanisława Reymonta.

Ten wyróżniony najbardziej prestiżową nagrodą, pisarz związany był w dzieciństwie z Tuszynem i choć sukcesy pisarskie osiągnął w wieku dojrzałym to, tak jak my, poznawał świat tutaj. Chcemy, aby nauczyciele i rodzice zrozumieli, że nasze porażki w szkole nie świadczą o braku talentów i zainteresowań czego dowodem jest właśnie laureat Literackiej Nagrody Nobla z roku 1924, który w dzieciństwie miewał przecież kłopoty z nauką, a w młodości długo szukał swojego miejsca w życiu. Wszystko co osiągnął, zawdzięczał swojej wytrwałości i prawdziwemu talentowi. Przykład pisarza da nam wiarę, że pracą i uporem możemy sięgnąć gwiazd."

Zdjęcie z uroczystości nadania szkole imienia Władysława Stanisława Reymonta.
W rocznicę śmierci Wł. St. Reymonta każdego roku 5 grudnia w naszej szkole odbywają się uroczystości związane z naszym patronem. Odbywają się konkursy związane z życiem i twórczością Reymonta, gimnazjaliści pierwszych klas sadzą symboliczne drzewko, delegacja uczniów składa kwiaty pod pamiątkową tablicą w Tuszynie.

Ale to już było
przydatne linki